Göteborg

Nya och begagnade kontorsmöbler i Göteborg.

I Göteborg, eller närmare bestämt i Mölndal, hittar ni oss på Flöjelbergsgatan 11-13 i Lackarebäcks industriområde. Lätt tillgängligt precis vid E6an.
Detta är Rekomos huvudkontor och här har vi legat sedan starten 1992.

 

Här har vi dryga 4 000 kvm stora lokaler, fördelat på showroom, butik och lager, fyllda med hållbar kontorsinredning.
Här finner ni och kan köpa allt från välkända designmöbler till klassiska kontorsmöbler, höj- och sänkbara skrivbord och ergonomiska kontorsstolar. Vi har bra priser på välkända varumärken som Kinnarps, Horreds, Lammhults, Abstracta, Edsbyn, Fritz Hansen, HAY, Muuto, HÅG, RH, Skandiform, Vitra mm som alla trängs i vår butik.

Hos oss hittar ni Sveriges största utbud av begagnade kontorsmöbler, men även ett brett sortiment av nya kontorsmöbler. Allt för att kunna tillgodose alla era önskemål.

Genom att möblera vissa delar av ert kontor med hållbara, begagnade kontorsmöbler får ni inte bara än lägre kostnad, ni sparar även på miljön.

Så skall ni möblera upp ett nytt kontor, kanske byta ut era konferensmöbler eller om ni bara vill veta mer om återanvändning? Kom in på en kaffe och träffa någon av våra trevliga medarbetare!
Vi ses!

Ni ser vår stora skylt på taket i höjd från E6an i höjd med Mölndals Sjukhus.
Välkommen!

Göteborg

Butik - Kontor - Lager

Adress

Flöjelbergsgatan 11-13 431 37 Mölndal 031-87 49 60

Öppettider

Måndag - Fredag kl. 8-17 (Vi stänger kl. 12:00 dagen före
Julafton, Midsommarafton samt Långfredagen)

Postadress

Rekomo Göteborg AB Box 24148 400 22 Göteborg

Vad kan vi hjälpa dig med?

Jonas Åström

VD

jonas.astrom@rekomo.se

Direkt: 031-313 42 73

Jesper Kempenaar

Key Account Manager

jesper.kempenaar@rekomo.se

Direkt: 031-313 42 74

Joakim Danielsson

Key Account Manager

joakim.danielsson@rekomo.se

Direkt: 031-313 42 78

Sofie Carlsson

Account Manager

sofie.carlsson@rekomo.se

Direkt: 031-313 42 71

Jennie Henderson

Föräldraledig

jennie.henderson@rekomo.se

Direkt: 031-313 42 70

Ludvig Östman

Innesäljare

ludvig.ostman@rekomo.se

Direkt: 031-313 42 72

Medarbetare

Jonas Åström

VD

jonas.astrom@rekomo.se

Direkt: 031-313 42 73

Jesper Kempenaar

Key Account Manager

jesper.kempenaar@rekomo.se

Direkt: 031-313 42 74

Joakim Danielsson

Key Account Manager

joakim.danielsson@rekomo.se

Direkt: 031-313 42 78

Sofie Carlsson

Account Manager

sofie.carlsson@rekomo.se

Direkt: 031-313 42 71

Jennie Henderson

Föräldraledig

jennie.henderson@rekomo.se

Direkt: 031-313 42 70

Ludvig Östman

Innesäljare

ludvig.ostman@rekomo.se

Direkt: 031-313 42 72

Sofie Gustafsson

Ekonomi

sofie.gustafsson@rekomo.se

Direkt: 031-313 42 80

Christian Sundberg

Webb

christian.sundberg@rekomo.se

Direkt: 031-313 42 77

Robin Björklund

Lageransvarig

robin.bjorklund@rekomo.se

Mobil: 072-376 16 13

Juan Carlos Loayza

Lager

carlos.loayza@rekomo.se

Mobil: 070-587 49 10

Victor Carlsson

Lager

victor.carlsson@rekomo.se

Mobil: 070-587 49 11

Nils Grenholm

Lager

nils.grenholm@rekomo.se

Mobil: 070-587 10 52

Mohammed Nasrollha

Montör

mohammed.nasrollha@rekomo.se

Mobil: 070-587 48 10

Freddy Collao

Montör

freddy.collao@rekomo.se

Mobil: 073-539 11 80

Max Ringström

Montör

max.ringstrom@rekomo.se

Mobil: 076-322 75 16

Emil Synneby

Inköp

emil.synneby@rekomo.se