Stockholm

Nya och begagnade kontorsmöbler i Stockholm!

På Archimedesvägen 1-3 i Bromma, området Bromma Handel, nära Bromma Flygplats och Ulvsundaindustriområde, hittar ni vår Stockholmsbutik.

Här har vi ett stort och fint showroom på 1000 kvm fyllt med hållbara kvalitetsmöbler.
Här finner ni och kan köpa allt från välkända designmöbler till klassiska kontorsmöbler, höj- och sänkbara skrivbord och ergonomiska kontorsstolar.

Vi har bra priser på välkända varumärken som Kinnarps, Horreds, Lammhults, Abstracta, Edsbyn, Fritz Hansen, HAY, Muuto, HÅG, RH, Skandiform, Vitra mm som alla trängs i vår butik.

Hos oss hittar ni Sveriges största utbud av begagnade kontorsmöbler, men även ett brett sortiment av nya möbler. Allt för att kunna tillgodose alla era önskemål.

Genom att möblera vissa delar av ert kontor med hållbara, begagnade kontorsmöbler får ni inte bara än lägre kostnad, ni sparar även på miljön.

Så skall ni möblera upp ett nytt kontor, kanske byta ut era konferensmöbler eller om ni bara vill veta mer om återanvändning? Kom in på en kaffe och träffa någon av våra trevliga medarbetare!
Vi ses!

Stockholm

Butik - Showroom

Adress

Archimedesvägen 1-3 168 65 Bromma 08-518 170 20

Öppettider

Måndag 8-17. (Vi stänger kl. 12:00 dagen före
Julafton, Midsommarafton samt Långfredagen)

Postadress

Rekomo Stockholm AB Box 24148 400 22 Göteborg

Vad kan vi hjälpa dig med?

Sebastian God

VD

sebastian.god@rekomo.se

Direkt: 08-518 170 22

Lisa Johansson

Key Account Manager

lisa.johansson@rekomo.se

Direkt: 08-518 170 23

Jonathan Cederholm

Key Account Manager

jonathan.cederholm@rekomo.se

Direkt: 08-518 170 28

Linnea Bodin

Account Manager

linnea.bodin@rekomo.se

Direkt: 08-518 170 27

Ellinor Kvist Ejstes

Innesäljare

ellinor.kvist@rekomo.se

Direkt: 08-518 170 29

Elinor Lindström

Föräldraledig

elinor.lindstrom@rekomo.se

Direkt: 08-518 170 25

Medarbetare

Sebastian God

VD

sebastian.god@rekomo.se

Direkt: 08-518 170 22

Lisa Johansson

Key Account Manager

lisa.johansson@rekomo.se

Direkt: 08-518 170 23

Jonathan Cederholm

Key Account Manager

jonathan.cederholm@rekomo.se

Direkt: 08-518 170 28

Linnea Bodin

Account Manager

linnea.bodin@rekomo.se

Direkt: 08-518 170 27

Ellinor Kvist Ejstes

Innesäljare

ellinor.kvist@rekomo.se

Direkt: 08-518 170 29

Elinor Lindström

Föräldraledig

elinor.lindstrom@rekomo.se

Direkt: 08-518 170 25

Joakim Bergensand

Föräldraledig

joakim.bergensand@rekomo.se

Direkt: 08-518 170 26

Felix Andersson

Lageransvarig

felix.andersson@rekomo.se

Direkt: 08-518 170 24

Tim Sundberg

Lager

tim.sundberg@rekomo.se

Mobil: 072-331 42 29

Johan Villa

Montör

johan.villa@rekomo.se

Mobil: 076-006 71 18

Hampus Theorin

Montör

hampus.theorin@rekomo.se

Mobil: 076-346 68 81

Joakim Hall

Montör

joakim.hall@rekomo.se

Mobil: 076-032 69 12

Max Steen Holm

Montör

max.holm@rekomo.se

Mobil: 076-853 81 67

Niklas Kylberg

niklas.kylberg@rekomo.se
Therese Kockum

Marknadsansvarig

therese.kockum@rekomo.se